Діти схильні до емоційного сприйняття інформації не менше, аніж дорослі. Ось декілька порад, як спілкування з дітьми різного віку про військову агресію.
Для дошкільнят:
🔹 Для маленьких дітей добре доводити інформацію через казки. Є достатньо багато казок, які стосуються теми безпеки, не лише запитання війни. Історії можна моделювати самим батькам, придумувати алегорії та сюжети, які б зображали події навколо.
Для дітей 7-12 років:
🔹 Проводьте алегорії з улюбленими героями з фільмів чи мультфільмів. Розкажіть, що кожен герой проходить випробування на сміливість та має подолати перепони.
🔹 Якщо хтось з дорослих в родині на позиціях у війську, чи на місцях в теробороні, варто пояснити, що це їхня робота та обов'язок, так сама як робота та обов'язок дитини зараз продовжувати навчання.
Для старших дітей та підлітків:
🔹 Старші діти вже мають доступ до інформації.Завдання батьків – фільтрувати новини, які вони черпають з інтернет-простору та правильно визначати, з яких джерел вони беруть інформацію.
🔹 Про війну треба говорити. Варто звертатись до історії й казати про те, що Україна у своїй історії вже пережила низку воєн. Можна розповідати спогади родичів. Такі життєві історії дітей можуть заспокоїти.
Для дітей будь-якого віку.
Обов’язково треба пояснити дитині чіткі правила поведінки, наголосити на обережності та пильності більше, ніж зазвичай (наприклад, що в жодному разі не можна піднімати на вулиці незнайомі речі чи предмети).
✅Найголовніше правило – варто дитині завжди говорити правду, але без паніки та надмірних емоцій. Правильно підібравши слова ви можете психологічно підготувати дитину до звуків сирени, вибухів і т.д.
Варто також пам’ятати, що найменш стресовою для дитина така розмова буде, якщо її проводить хтось із близьких (батьки або, якщо вони не можуть поки контролювати свої емоції, ті, кому дитина довіряє).Головне – дорослі мають проявляти спокій в очах дитини, в наслідок чого дитина буде відчувати безпеку.
За можливості приділяти дитині якомога більше уваги та бути поруч із нею.
Все буде УКРАЇНА 💙💛
Немає коментарів:
Дописати коментар